Rektör'den

 

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin saygıdeğer akademisyenleri, idari personeli, öğrencilerimiz ve tüm paydaşlarımız;

Kurulduğu 1975 yılından bu yana akademik ve bilimsel başarıya odaklanan Üniversitemiz, global rekabetin her geçen gün hız kazandığı dünyamızda, liderlik ruhuna sahip, girişimci, yenilikçi ve analitik düşünebilen gençleri hayata hazırlamaya devam ediyor. Tam 48 yıldır bu hedefe odaklanan Bursa Uludağ Üniversitesi, eğitim başta olmak üzere, toplumsal meseleler, bireysel gelişim ve kariyer olanaklarının çeşitlendirilmesi anlamında da yürüttüğü çalışmalar ile farkını ortaya koyuyor.

Teknoloji ve bilimin önderlik ettiği dünyada; düşünen, projelendiren, sosyal faaliyetlerin içerisinde olan ve bireysel karar alma mekanizmasını geliştirebilen gençler başarıya ulaşıyor. Eğitimin sadece teorik bilgi aktarımı olmadığı ve yetiştirilen bireylerin toplumun önemli birer parçası olduğu anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Üniversitemiz, gençlerimizi aynı zamanda küresel rekabete de en donanımlı şekilde hazırlamaktadır.

Türkiye’deki 23 Araştırma Üniversitesi arasında yer alan Bursa Uludağ Üniversitesi; toplumun her kesimine kapılarını açan, akademik ve bilimsel faaliyetlere odaklanmış, Ar-Ge, inovasyon ve teknolojik çalışmaları ön plana almış, yenilikçi ve modern bir yükseköğretim kurumudur. Rektörlük görevim süresi içerisinde de bu anlayış ile çalışmalarını yürütecektir.

Güçlü akademik kadromuz, deneyimli idari personellerimiz, 70 bine yaklaşan öğrencimiz ve yüzlerce paydaş kuruluş ile gelecek hedeflerimize emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

4 Enstitü, 15 Fakülte, 3 Yüksekokul, 15 Meslek Yüksekokulu, ULUTEK Teknopark’ı, Teknoloji Transfer Ofisi ve modern laboratuvarları ile nitelikli eğitimin merkezi olmayı sürdüreceğiz. Bizlere miras bırakılan “Bursa Uludağ Üniversitesi” markasını çok daha nitelikli bir hale getirmek için mücadele edeceğiz.

Elbette tüm bu hedeflere Üniversitemizin kıymetli akademik ve idari kadrosu ile ulaşabiliriz. Ortak çalışma kültürünün geliştirilmesi, faaliyet alanlarının genişletilmesi ve proje üretim sürecinin genele yayılması ile Üniversitemiz kısa sürede bilimsel ve akademik anlamda farkını bir kez daha ortaya koyacaktır.

Yeni dönemde hep birlikte ortak hedeflere doğru yürüyeceğimize gönülden inanıyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

 

Prof. Dr. Ferudun YILMAZ

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü

 

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : 123.300 - 31.786